https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js Hakkımızda - www.akademiguven.com

YAŞAM BİR BÜTÜNDÜR!

 

serdar güven Eğitim, sanat, spor, sağlık ve bilim alanlarında 20 yılı aşkın süredir araştırma ve çalışmalar yapan Serdar GÜVEN, Yüksek Lisans Eğitimini, Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Fakültesi'nde, Kurumsal İletişim alanında ‘Motivasyonun Nörobiyolojik Kaynakları ve Yaratıcı Drama’ konulu tez araştırmasıyla tamamlamıştır.

Rekreasyon Doktorası'na yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Serdar Güven 'UDA-Uygulamalı Davranış Analizi Eğitimi' ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 'İlköğretimde Kaynaştırma ve Drama' eğitimlerini tamamladı. Ayrıca Bilgi Üniversitesi’nde Fratellini Çağdaş Sanatlar Akademisi eğitmenlerinden Jonglörlük, Mim ve Sirk Sanatları temelli "Görme, Duyma ve Algılama" eğitimleri aldı.

Beyinin Dikkat ve Konsantrasyon Bölgelerinin Gelişimi üzerine yürüttüğü araştırmalarını drama, oyun, sanat, müzik, hareket, jonglörlük terapisi, yoga ve meditasyon teknikleri ile birleştirdi.

İstanbul'un Çekmeköy ilçesinde Üniversite, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Belediye, Kaymakamlıklar ve İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı) ile 'Sosyal Dışlanmışlık Yaşayan Okul Çağındaki Özel Eğitim Öğrencilerine Destek Programı' projesi dahilinde 13 Devlet okulunda 'Oyun ile Dikkat Eğitimi ve Tedavileri' konusunda eğitim ve seminerler verdi, sunumlar ve proje yönetimi görevlerini gerçekleştirdi.

Eğitimde İyi Örnekler Projesine 9 yıllık çalışması olan “Beyinde Dikkat Bölgelerinin Geliştirilmesiyle Algı, Düşünce, Duygu ve Davranışlarının Kontrolü Projesi” ile yer aldı.

Serdar Güven, çalışmalarına BYJONG Bütünsel Yaşam Oyun ve Eğitim Terapi Programı ile özel eğitim, psikolojik danışmanlık ve rehberlik merkezlerinde bireysel ve grup dersleriyle; anaokulları, ilköğretim okulları, kolej, üniversitelerde ve kurumsal firmalarla proje bazlı olarak devam ediyor.

 

Vakıf ve Özel kolejlerde, ÜSTÜN ZEKÂLILAR MERKEZİ, BİLİM ve SANAT MERKEZLERİ, DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ, BİLGİ ÜNİVERSİTESİ, İTÜ Vakfı, Saint Joseph Vakfı Koleji Küçük Prens Eğitim Kurumları, İSTEK Vakfı ve Özel ALEV Okulları'nın üstün zekâ ve yetenekliler merkezlerinde, birçok etüt merkezleri ve anaokullarında 16 sene çeşitli görevlerde bulunan Serdar GÜVEN gitar, piyano, akordeon, vurmalı çalgılar, yaratıcı drama, jonglörlük, değerler, karakter gelişimi eğitmenliklerinin yanı sıra,  geleceğin bireylerinin kendilerini gerçekleştirmesi yönünde Bütünsel Yaşam Gelişimlerini (Nörolojik,Nörobiyolojik, Nöropsikolojik, Zihinsel, Bedensel, Psikolojik, Akademik, Kariyer ve Sosyal Zekâ Gelişimini) hedefleyen çalışmalarını GÜVEN Bütünsel Gelişim Akademi çatısında ekibiyle birlikte sürdürmektedir.

E-posta Listesi

E-posta Listemize üye olun en son paylaşımlarımızdan ilk sizin haberiniz olsun.

Biz Neredeyiz?

Telefonlarımız
0535 865 0753